Rheinmetall podporuje technické vzdělávání v České republice

Ray Service a VISC dodávají elektrické komponenty pro Fuchs 2

Dnes, 6. října 2021, podepsaly společnosti Rheinmetall a Ray Service ve spolupráci se svou dceřinou společností VISC, s.r.o. (VISC) smlouvu na dodávku elektrických komponentů. Smlouva zahrnuje dodání materiálových sad pro program Fuchs/Fox 2 pro mezinárodního zákazníka v časovém horizontu 2022–2023 a její celková hodnota přesahuje 2,5 milionu eur.

Společnost Ray Service se prostřednictvím své dceřiné společnosti VISC více než pět let systematicky věnuje edukaci mladých technicky zaměřených studentů. Společnost Ray Service se sídlem ve Starém Městě v Čechách a v Žilině na Slovensku spolupracuje s Rheinmetallem již od roku 2011.

„Metodika kariérního poradenství a technického vzdělávání ve Zlínském kraji je pilotním projektem pro další rozvoj duálního vzdělávání v celé České republice,“ řekl Jakub Gabriel generální ředitel Ray Service.

Žáci základních škol od 5. třídy a studenti středních škol mají příležitost se seznámit s nejmodernějšími technologiemi v mobilní učebně VISC a také přímo v závodech Ray Service. Jejich zájem o technické vzdělání a nejrůznější technologie jako takové podporuje i povědomí o konečném produktu, na kterém se přímo podílejí. Jedná se například o nejnovější spolupráci na programu Rheinmetallu – vozidle Fuchs/Fox. Studenti Střední průmyslové školy v Uherském Hradišti se v rámci stáží zapojují do technické přípravy výroby i do výroby samotné.

„Máme velký zájem o špičkové vzdělávání a rozvoj pracovních sil,“ uvedl Oliver Mittelsdorf, viceprezident pro prodej společnosti Rheinmetall. „Motivovaní a vysoce kvalifikovaní pracovníci a dodavatelé jsou k tomu, abychom uspěli, naprosto nepostradatelní. Společnosti Rheinmetall a Ray Service úzce spolupracují na nejrůznějších programech v Německu, Maďarsku a Velké Británii, jsem proto velmi rád, že můžeme naši spolupráci rozšířit i na Českou republiku a Slovensko.“

Frank Ohle, viceprezident pro nákup v Rheinmetallu, dodal: „Ray Service nabízí vysoce moderní výrobní linku a je flexibilním partnerem, který nám umožňuje dokonale se přizpůsobit místním požadavkům.“

Smlouva o strategické spolupráci zajišťuje moderní platformě bojového vozidla Lynx od Rheinmetallu regionální podporu společnosti Ray Service. Ray Service bude pro program Lynx a další programy německé technologické skupiny vyrábět nepostradatelné kabelové svazky, elektromechanické celky a systémy vnějšího osvětlení. Rovněž bude dodávat komponenty a vybavení třetích stran, včetně např. prostředků NBC ochrany, protipožárních zabezpečovacích systémů, systému pohonu věže a pásů a pojezdových kol.

 

„Lynx je nejen efektivní, výkonné, silně chráněné a modulární vozidlo navržené pro současná bojiště, tím pádem logická a velmi ekonomická volba pro armádu, ale také obrovská příležitost pro rozvoj a růst domácího průmyslu,“ řekl Frank Ohle a pokračoval: „V uplynulých deseti letech se společnost Ray Service ukázala jako vysoce spolehlivý partner, jenž opakovaně podával vynikající výkony. Úsilí a důraz

 

dodávat inovativní řešení z ní proto dělá cenného dodavatele.  Přejeme si naše vzájemné vztahy prostřednictvím této nové dohody o strategické spolupráci i nadále prohlubovat.“

O společnosti Rheinmetall

Veřejně obchodovaná společnost Rheinmetall AG se sídlem v Düsseldorfu je technologický koncern zaměřený na dva imperativy moderní doby – mobilitu a bezpečnost. Skupina byla založena v roce 1889 a je jedním z předních světových dodavatelů vojenských systémů a vybavení. 26 000 zaměstnanců této silné globální skupiny v loňském roce vygenerovalo tržby ve výši 6,9 miliardy USD.

O společnosti Ray Service

Ray Service, se sídlem ve Starém Městě, je mezinárodním inovativním výrobcem kabelových svazků, elektromechanických celků a elektronických zařízení. Je také distributorem a integrátorem kabelových komponent a systémů. Více než 25 let zkušeností a intenzivního vývoje vyústilo v silnou moderní společnost, která je spolehlivým a vyhledávaným partnerem na mezinárodní úrovni.

O společnosti VISC

VISC je tým zkušených odborníků a nadšenců zaměřený na kariérové poradenství, podporu žáků a studentů a spolupráci škol a firem. Kromě toho rozvíjí vztah mladé generace k technologiím a technickým oborům a vybudoval Technologické centrum pro Průmysl 4.0.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

Oliver Hoffmann, Head of Public Relations, Rheinmetall AG

Tel.: +49-(0)211-473 4748, oliver.hoffmann@rheinmetall.com

 

Kateřina Fričová, Best Communications,

Tel.: 602615093,  katerina.fricova@bestcg.com